Csatlakozz a Krédóhoz

"Nothing is true,everything is permitted"(semmi sem igaz, minden megengedett)

        

 Új hős, új történet, a valódi kalózlét, hatalmas vízi csaták és egy teljesen nyitott világ.

Assassin's Creed

IV

Black Flag

 

Nemrég érkezett a hír, hogy november 1.-én újabb ac-val leszünk gazdagabbak.

Az Assassin's Creed IV Black Flag a Karib-tenger térségében fog játszódni, és Edward Kenway-t Connor nagyapját fogjuk végigkísérni aki a Karib-tenger rettegett kalóz kapitánya. A Black Flag vagyis fekete zászló a kalózokra utal, ami személy szerint király lesz.

Itt egy bővebb ismertető az Assassin's Creed IV-ről:

 

Az Assassin's Creed IV a Karib-tenger térségében játszódik, mégpedig 1715-ben. Ez a kalózok aranykora, mikor olyan rettegett kapitányok járták a tengereket, mint Feketeszakáll, Benjamin Hornigold és Anne Bonny -- mindközül azonban a legügyesebb és a legtitokzatosabb a játék főhőse, Edward Kenway, aki nem más, mint az Assassin’s Creed III-ban alaposan megismert Connor nagyapja, s a templomos Haytham Kenway édesapja.

Edward Kenway, az asszaszinkalóz, egy walesi anya és egy angol apa egyetlen fia, akinek valami furcsa – és egyelőre rejtélyes – okból az unokája egy amerikai bennszülött srác, Connor. Ismerősen cseng, ugye? Edwardról hamar kiderül, hogy nem az a színházba járó, teázgató forma, és amikor Bristolba költözésük után felesége elhagyja, vesz egy nagy levegőt és beáll a későbbi hírhedt kalóz, Benjamin Hornigold mellé, aki az angol flottával Jamaica partjai felé tart. Viszont fél év gondtalan tengerészélet után borzalmas dolog történik…

Kitör a béke! 1713-ban az utrechti béke véget vet az európai nagyhatalmak csatározásának, ami egyrészről jó, mert ugye nincs háború, viszont az egyik napról a másikra munkanélkülivé vált matrózok számára maga volt a vég. Az anyagi biztonságot nyújtó öldöklésnek vége szakadt, így valami mást kellett kitalálni. Sokan az anyagi biztonságot nyújtó öldöklést választották helyette, hiszen a térségben virágzott a kereskedelem, arannyal megrakott hajók rótták a vizeket és ugyan mi sem egyszerűbb, mint kirabolni őket. 1715-ben majdnem az egész spanyol armadát elsüllyesztette egy hatalmas vihar és a tenger fenekén várakozó arany és kincs majdnem a világ összes kalózát a térségbe vonzotta. Megkezdődött a Kalózkodás Aranykora.

Edward egykor az angol tengerészet vakmerő, nagyszájú és karizmatikus kapitánya volt, de miután leszerelt, saját „vállalkozásba” kezdett. Vele fogjuk átélni a korszak leghíresebb eseményeit, például a spanyolok legendás kincsének eltűnését, de találkozunk majd a számkivetett Charles Vane-nel is, mindeközben pedig a saját történetünket is előregörgetjük. Erre három nagyobb városban, Havannában, Kingstonban és Nassauban kerül majd sor, illetve 50 további kisebb helyszínt is felfedezhetünk, valamint a Karib-tenger teljes térségét. A világ teljesen szabadon bejárható lesz, nem csupán elszigetelt térképekkel lesz dolgunk, ám ahhoz, hogy mindenhova eljuthassunk, megfelelő felszerelésre lesz szükségünk.

A közlekedés fő módja a hajózás lesz, s ennek megfelelően szinte külön karakterként kezelendő a Jackdaw (Csóka) névre keresztelt hajónk. Akárcsak a főszereplőnk, úgy a hajónk szinte minden szegmense fejleszthető extra fegyverekkel vagy erősebb hajótesttel -- minderre pedig szükségünk is lesz, ha érvényesülni akarunk a tengeren. Az Assassin’s Creed III-ban látott hajós összecsapásokhoz képest ezúttal jóval összetettebb élményben lesz részünk, egyrészt annak köszönhetően, hogy többfajta hajóval (az egyik típusnak csak az a célja, hogy belénk rohanjon) keveredhetünk összetűzésbe, másrészt pedig annak, hogy taktikusabban közelíthetjük meg az összecsapásokat. A távcsövünkkel már jó messziről felmérhetjük, érdemes-e a közelítő bárkákat megtámadni, a csatában pedig a legénységünket vezényelve dönthetünk arról, hogy teljesen elpusztítjuk-e az ellenfelünket, vagy átszállunk (ezt akár lopakodva is megtehetjük), és visszük az értékes rakományát. Apropó, legénység: az embereink ezúttal már nem csak dísznek vannak ott, hanem aktív szerepet játszanak a játékmenetben, s ha egyikük meghal -- akár csatában, akár egy komolyabb viharban --, az egyik kikötőben pótolnunk kell, különben keservesen kikaphatunk a következő ütközetben, illetve kisebb esélyünk lesz áttörni a térkép bizonyos részeit elzáró hajós blokádokat.

Az új kor és az új világ természetesen maga után vonja az autentikus fegyvereket is. Edwardnál mindenből rögtön kettő is van. Két hajlított pengéjű kard (szablya?), két, az egekig fejleszthető pisztoly, illetve az ikonikus kabátujjba rejtett pengékről se feledkezzünk meg. Sőt, megint kaptunk egy madzagra aggatott verziót is a még látványosabb kombókhoz és egy köpőcsövet, ami az altatótól a mérgezett nyilakon át a taknyos papírgalacsinig bármit kilő. A karakterünk fejlesztéséről nem tudunk sokat, azon kívül, hogy majd nyilván lehet.

Természetesen mivel egy Assassin’s Creed-játékról van szó, a jelen sem maradhat ki a repertoárból, ám ezúttal nem lesz dolgunk Desmonddal. A Ubisoft már korábban kijelentette, hogy végeztek a széria központi karakterével, ehhez az álláspontjukhoz pedig tartják is magukat. Az Assassin's Creed IV-ben így nem egy adott karaktert irányítunk, hanem -- kis ferdítéssel -- mi magunk vagyunk a múltban kutató alak, konkrétan egy Abstergónál dolgozó asszisztens szerepét öltjük magunkra, aki mindent ki akar deríteni Edward titokzatos múltjáról. A cég közlése szerint a harmadik rész eseményei után a játékvilág és a való élet összefonódott; mi magunk is részei vagyunk mostantól az Assassin’s Creed-univerzumnak, s mindez valamilyen formában a játékmenetbe is be fog szövődni várhatóan kapcsolódó minijátékok és alkalmazások formájában, illetve a közösségi élmény is erősen előtérbe fog kerülni -- Single Connected Player, ahogy a fejlesztést vezető Jean Guesdon jellemezte a szóló kampányt.

A Ubisoft egyelőre nem volt hajlandó beszélni a multiplayer módról, de biztosítottak arról, hogy erről sem feledkeznek meg, illetve a következő generációs konzolokat érintő különbségekről is csak nagy vonalakban nyilatkoztak, mondván hogy részletesebb grafikára és összetettebb fizikára számíthatunk majd -- utóbbi főleg a tengeri ütközetek során fog megmutatkozni. A játékot mellesleg összesen nyolc (!) csapat készíti szoros együttműködésben, de a munkálatokat a Ubisoft Montreal vezeti és koordinálja.

A hivatalos álláspont szerint az Assassin's Creed IV: Black Flag november elsején fog megjelenni Xbox 360-ra, PlayStation 3-ra és Nintendo Wii U-ra. A PlayStation 4-es, illetve a PC-s verzió még nem kapott dátumot, valamint a következő generációs Xboxról sem volt még szó, de várhatóan ennek a bejelentésére várnak, ugyanis a célplatformok között a next-gen konzolokat többes számban emlegetik.

 

Hamarosan AC 4-es képeket is feltöltünk a honlapra.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 11
Heti: 12
Havi: 18
Össz.: 19 677

Látogatottság növelés
Oldal: Assassin's Creed IV Black Flag
Csatlakozz a Krédóhoz - © 2008 - 2024 - acfan.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »